All-on-4

Tam ya da kısmi dişsizlik problemlerinde alt ve üst çenede toplamda 8 implant kullanılarak sabit protez yapılması işlemine all on four implant tedavisi denir. Bu uygulamayı diğer işlemlerden ayıran en önemli özelliği, implantların farklı bir açı ile yerleştirilmesidir. Ayrıca bu teknik, kemik ilavesi gibi ek işlemleri içermez. 
 
Ücretsiz Randevu Al

All On Four İmplant Tedavisi

Zamanla yaşanan diş kayıpları nedeniyle çene kemiklerinde kemik erimeleri meydana gelir. Kemik erimelerinden en çok etkilenen kısım genellikle çenenin arka tarafıdır. Yaşanan bu kemik erimeleri, dişsiz çenelerin tedavisini zorlaştırır. Bu probleme büyük oranda çözüm getiren all on four implant tekniği, tam ya da kısmi dişsizlik problemleri için sık sık önerilen bir tedavi yöntemidir. 
 
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşanan değişimler sayesinde, tedavi yöntemlerinde de yenilikler yaşanır. Bu yeniliklerin başında gelen all on four implant tekniği, alanında uzman diş hekimleri ile uygulanması kaydı ile oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
 
all-on-four implant önce ve sonrası

All On 4 İmplant Nedir?

Tam ya da kısmi dişsizlik problemlerinde alt ve üst çenede toplamda 8 implant kullanılarak sabit protez yapılması işlemine all on four implant tedavisi denir. Bu uygulamayı diğer işlemlerden ayıran en önemli özelliği, implantların farklı bir açı ile yerleştirilmesidir.
 
Ayrıca bu teknik, kemik ilavesi gibi ek işlemleri içermez. Bu tedavi yöntemini diğer uygulamalardan ayıran önemli özelliklerden biri de diğer dişlerle bağlantılı olarak yapılmamasıdır.
 
Bu yöntem genellikle birden fazla diş eksiği olan hastaların rahatlıkla tercih edebilecekleri bir tekniktir. Uygulama, yapılacak kişiye özel olarak planlanır ve hareketli diş protezi kullanmayan kişiler için oldukça idealdir. Bu sayede, temizliği de oldukça kolay bir şekilde yapılabilir.
 

All On Four Ne Demek?

Diş tedavisinin zamanla gelişmesi ile birlikte pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen, all on 4 tedavisi, hiç dişi bulunmayan ve ciddi kemik kaybı bulunan hastalara implant destekli sabit protez yapılması esasına dayanır. Sadece çenenin ön bölgesinde bulunan kemiklerden yararlanılarak yapılan bu tedaviye ‘All on four implant tekniği’ denir. 
 

All On Four İmplant Nasıl Yapılır?

All on 4 implant tedavisine başlanmadan önce, detaylı bir radyolojik ve klinik muayene yapılmalıdır. Aynı zamanda hastaya uygun ölçülerin de alınması şarttır. Bundan sonraki süreçte, bilgisayarlı tomografi ile, hastaya en uygun planlama seçenekleri değerlendirilir. Bu süreçte, çekilmesi gereken dişler varsa eğer bu dişler çekilir. 
 
all-on-4 yaptıran mutlu hasta
 
All on four tekniği, protez ve cerrahi işlemler olarak iki aşamadan oluşur. Tedavi zamanı, önceden planlandığı gibi hastaya 4 adet dental implant yerleştirilir ve aynı gün içerisinde geçici diş protezi bu implantların üzerine sabitlenir. Ortalama üç ay sonra ise, kalıcı diş protezleri yapılır. 
 

All On Four İmplant Tekniği Kimlere Uygulanır?

All on four tedavisi, bu işleme engel teşkil edecek herhangi bir hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik yapısına sahip, bütün tam dişsiz hastalara kolayca uygulanabilir. Bu anlamda hangi hastalıkların bu işleme engel olabileceğini öğrenmek için de uzmanlarla görüşüp detaylı ve doğru bilgi almak önemlidir.
 

Hiç Dişi Olmayana İmplant Yapılır Mı?

All on 4 implant tekniği genel olarak dişsiz hastalar için uygun olan bir işlemdir. Bunun dışında kısmi dişlere sahip olan hastalarda da mevcut dişler çekildikten sonra tedaviye başlanır.
 
Antalyada all-on-four implant tedavisi yapan diş hekimleri

All On Four İmplant Avantajları Nelerdir?

Bu tedavinin kullanıcılara sunduğu en büyük avantaj, aynı gün protez ve implant işlemlerinin gerçekleşmesidir. Bunun yanında tedavinin diğer avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;
 
  • Diğer pek çok tedavi yöntemine oranla ekonomiktir.
  • Hareketli protez kullanmakta zorluk çeken hastalara oldukça uygundur.
  • İşlem sonunda estetik bir görünüm imkânı sunar.
  • Farklı damak tasarımı ile hastaların alışmasını kolaylaştırır.
  • Hastaları yoran bir uygulama değildir ve ortalama 2-3 seans sürer.
  • Hastalar aynı gün içerisinde yeme-içme dahil bütan sosyal fonksiyonlarına devam edebilir.
 

All On Four Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi genellikle doktora ve işlemin yoğunluğuna göre değişse de implantların yerleştirilmesi yaklaşık 1-2 seans sürer. Kemik greftinin gerekmesi durumunda ek süreye ihtiyaç duyulabilir. Kısa vadede diş etlerinin toparlanması ve iyileşmesi için hastanın en az bir hafta dinlenmesi gerekir. Bu işlemler sonrasında tedavi bittiğinde hastaların iyileşme süresi 2-3 ay sürer. 
 
Diş tedavisi sonrası diş hekimi ile resim çekilen erkek hasta

All on 4 İmplant Yapıldıktan Sonra Geçici Diş Ne Zaman Yapılır?

İmplant işlemi yapıldıktan sonra yaklaşık bir haftalık bir süreçte diş etlerinin dinlenmesi gerekir. bu süreçte herhangi bir enfeksiyonun ya da benzeri sorunun oluşmaması durumunda geçici diş yapılır.
 

All On 4 İmplant Fiyatları

All on 4 implant fiyatları, tedaviyi yapan doktora, doktorun tecrübesine ve hastane ya da kliniğin imkanlarına göre değişiklik gösterir. Bu tedavi, uzmanlık gerektiren bir tedavi olduğu için kullanılan implantların markası da büyük önem taşır. Bu nedenle hangi markaların seçileceği, işlemin ne kadar zamana yayılacağı da yine fiyatı etkileyen en önemli unsurlardır. 
 

All On Four İmplant Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

All on four yaptıranlar işlemden sonra, dental implantların üstüne sabitlenmiş olan geçici diş protezini hemen kullanabilir. Ancak implant ve kemiklerin kaynaması ortalama 3 aylık bir sürece yayıldığı için, doktorun tavsiye edeceği şekilde bir beslenme düzeninin benimsenmesi önemlidir. Üç aylık süreç bittikten sonra yapılan daimî protezle, dilediğiniz şekilde beslenebilirsiniz. 
 
 
Antalya Diş Klinikleri arasında tecrübesi ve uzman diş hekimleri ile öne çıkan Antlara Dental, all-on-4 implant tedavisi başta olmak üzere birçok alanda sizlere kapsamlı hizmet sunmaktadır.
 
En güzel gülüşlere Antlara Dental ayrıcalığı ile sahip olmak için hemen bizimle iletişime geçiniz.

All on 4 Tekniği - Antalya

All On Four Implant - Antalya

Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve hastanın bir gün içinde geçici protezlerine kavuşup kullanabildiği bir tekniktir. Kemik erimeleri genelde ön bölgede daha azdır. Bu teknikte bu ön bölgedeki yeterli kemiğe özel açılarla yerleştirilen implantlar ve onlara uygun üst yapılar sayesinde aynı gün hasta geçici protezini kullanmaya başlar. Çene kemiklerinin müsaitliğine göre 4 veya 6 implant kullanılır. Hastanın 3-4 ay sonra kalıcı protezleri yapılır.

All on 4 tedavisinde tedavi öncesi hastalardan ölçü alınıp geçici protezleri hazırlanır. Lokal anestezi altında hastanın çekilecek dişleri varsa bunlar çekilerek implantları yerleştirilir. Hastalardan implantların üstünden ölçü alınarak yapılan geçici protezler bu implantlara uygulanır.

Hastalara ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duyulmadan aynı gün implant ve protezlerinin yapılmasını sağlar. Hastalar hareketli protezleri ile gelip aynı günün akşamı sabit protezleri ile evlerine giderler. Şehir dışından gelen hastalar için çok uygundur. Yapılan operasyonun sıkıntısı yara yerlerine herhangi bir baskı olmamasından dolayı çok azdır.

  • Maliyeti klasik dental implant ameliyatına göre daha düşüktür.
  • İstenilen gülüş estetiği, gülme hattı ve estetik görünüm sağlanır.
  • Klasik dental implantlarla kıyaslandığında bakımı ve temizlemesi daha rahattır.
  • Bulantı refleksi olan hastalar için çok uygundur. Hastanın damak kısmını içermediği için daha konforludur ve daha rahat alışılır.

Hap Bilgi Bölümü

İstenilen gülüş estetiği, gülme hattı ve estetik görünüm sağlanır. Klasik dental implantlarla kıyaslandığında bakımı ve temizlemesi daha rahattır. Bulantı refleksi olan hastalar için çok uygundur. Hastanın damak kısmını içermediği için daha konforludur ve daha rahat alışılır.

İletişim

All-on-4 Tekniği iyileşme süreci 1 gün olmakla beraber hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir.

İletişim

Antlara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ekibi olarak 15 yılı aşkın süre boyunca elde ettiğimiz başarılı diş sağlığı operasyonlarına ait fotoğraflar için lütfen tıklayınız.

Fotoğraf Galerisi
İletişim

Antalya'da All-on-4 Diş tedavisi ve Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antlara Dental Kliniği kalitesi ve tecrübesi büyük fark sağlıyor!

16+ yıl all-on-4 diş tedavileri tecrübemiz ile diş sağlığınızı koruyoruz.